Jak hledat novou práci poradí pracovní portál Žirafa.cz

Přijít o zaměstnání není vůbec složité. Někdy za to, že ztratíme práci a stálý, pravidelný zdroj příjmů, může „jen“ nešťastná shoda náhod, někdo se nedaří firmě nebo jednoduše ruší naši pozici a nemá pro nás další uplatnění. V mnoha případech dáváme výpověď i my, zaměstnanci, a můžeme mít mnohé důvody, od nespokojenosti s platem, nesolidním zaměstnavatelem, po neshody s nadřízeným, přes špatný kolektiv až po nevyhovující filozofii firmy, která se za poslední roky velmi změnila. Ať je to jakkoli, pokud chcete rychle najít novou práci a mít opět pravidelný zdroj příjmů, zde je několik rad, jak tomu dospět.

Buďte aktivní radí Žirafa.cz

To je při hledání nového zaměstnání velmi důležité. Těžko si najdete novou práci, pokud budete jen sedět doma, docházet na úřad práce a čekat, až vám „něco najdou“. Mnohdy nám úřad práce nepomůže, znamená jen takovou přestupnou stanici, než se nám svou vlastní iniciativou podaří najít práce nová.

Aktivně se zajímejte nejen o pozice, které aktuálně nabízí Úřad práce, pod který spadáte, ale poptejte se i svých přátel, kteří by vám mohli vhodné zaměstnání doporučit. Jako základ úspěchu je také prohlížení inzerátu se zaměstnáním na nejrůznějších pracovních webech a kvalitních job portálech. Nejnovější trendy jsou hledání práce on-line. Můžete také oslavit kvalitní personální agenturu, dostavit se na osobní rozhovor a domluvit se na pozicích, které vás zajímají a naplňovaly by vás. Ty vám pak bude agentura nabízet. Na budoucího zaměstnavatele si také dohledejte recenze a hodnocení, ne každý zaměstnavatel je dnes solidní.

Pokud budete dostatečně aktivní, jistě brzy nové zaměstnání najdete. Pracovní portál Žirafa.cz patří do rodiny náborových aplikací společnosti 123jobs Media, největšího tuzemského poskytovatele inzerce práce v České republice a předního leadra pracovních portálů v EU.

Zapracujte na svém životopisu

Precizně zpracujte váš životopis. CV musí být naprosto reprezentativní, bez chyb, vypovídat o vás pozitivně, nikoli však v přehnaných superlativech, což by mohlo některé personalisty odradit. Nezapomeňte uvádět poslední praxi, absolvovaná školení a kurzy, uveďte, jaké jsou vaše pozitivní vlastnosti, zda jste vedli tým pracovníků, jste rádi součástí týmu, nebo jste spíš „individuální hráč“.

Ve volných chvílích, které trávíte doma, se můžete dovzdělávat v oblastech, které jste doposud opomíjely, ale víte, že by bylo dobré je znát lépe. Oprašte svou znalost cizích jazyků, PC programů a účetnictví… Hlavně podle toho, o jakou pracovní pozici máte v budoucnu zájem se ucházet.

Další články autora